کدخبر : 943
شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۹
فاقددیدگاه
رئیس خانه پرستار استان خوزستان تشریح کرد؛

ماجرای جلسه نمایندگان پرستاری وزارت بهداشت در اهواز

رئیس خانه پرستار استان خوزستان در خصوص جلسه نمایندگان پرستاری وزارت بهداشت با مترون های بیمارستان های استان خوزستان، توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش پرستاری نیوز، خالد بیت سعید در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، به جزئیات جلسه سه تن از نمایندگان پرستاری وزارت بهداشت با مترون های بیمارستان های استان خوزستان اشاره کرد و گفت: قرار بود این جلسه پیرامون تعرفه گذاری و کمک پرستاری باشد که البته اینگونه نبود و بیشتر موضوعاتی که مطرح شد در ارتباط با کیفیت مراقبت پرستاری و… بود.

 

وی در ادامه به مشکلات گریبانگیر جامعه پرستاری اشاره کرد و افزود: عدم استفاده از نیروهای صف در برنامه ریزی های حوزه پرستاری باعث شده تصمیم گیری ها در وزارت بهداشت نادرست باشد و در نتیجه پرستاران دچار مشکل می شوند.

 

بیت سعید با اشاره به گفته های نماینده پرستاری(احمد نجاتیان) در جلسه با مترون ها که بر کیفیت در مراقبت پرستاری تاکید دارد، گفت: فکر کردن به کیفیت بدون لحاظ کردن ابزارهایی مانند نیروی انسانی و فضای فیزیکی، محلی از اعراب ندارد.

 

وی با اشاره به سختی کار پرستاری، افزود: پرستاران به خاطر فرسودگی شغلی و تبعیض هایی که در پرداخت های نظام سلامت می بینند، دچار آسیب های جسمی و روحی می شوند و همین مسئله، انگیزه کار پرستاران را تضعیف می کند.

 

رئیس خانه پرستاران استان خوزستان ادامه داد: نگاه اقتصادی به جای نگاه خدمتی، نبود وحدت رویه و مشخص نبودن چارت سازمانی و همچنین نداشتن شرح وظایف مشخص، از دیگر چالش های پیش روی پرستاری است.

 

بیت سعید تاکید کرد: به نظر می رسد با توجه به حرف هایی که در جلسه با مترون ها رد و بدل شد، زیاد نمی توان به خروجی این قبیل جلسات امیدوار بود.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما