کدخبر : 1758
سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۷
یک دیدگاه
عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری؛

پرداخت های پرستاری براساس سقف کارانه ها واقعی می شود

وزارت بهداشت می توانست با این روش تعرفه گذاری خدمات پرستاری را اجرا نماید و مجلس شورای اسلامی با این کار بهانه وزارت بهداشت که کمبود بودجه برای اجرا نکردن این قانون بود، را از آنان گرفت.

عضو شورای عالی نظام پرستاری گفت : پرداخت های پرستاری براساس سقف کارانه ها واقعی می شود

به گزارش پرستاری نیوز حسین علی نسائی در گفتگو با سازمان نظام پرستاری، اظهارداشت: ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و تلاش نمایندگان ملت و دکتر عابدی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس که موجب خشنودی جامعه پرستاری شدند، می توان گفت که وزارت بهداشت می توانست با این روش تعرفه گذاری خدمات پرستاری را اجرا نماید و مجلس شورای اسلامی با این کار بهانه وزارت بهداشت که کمبود بودجه برای اجرا نکردن این قانون بود، را از آنان گرفت.

وی خاطر نشان شد: قانون تعرفه گذاری در سال ۸۶ مورد تصویب مجلس شورای اسلامی قرار گرفت و در وهله بعد در قانون ارتقا بهره وری نیز از این قانون یادآوری شده است اما با این تاکیدها باز هم وزارت بهداشت از اجرای این قانون سر باز می زند.

عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری یادآور شد: در وزارت بهداشت هیچ گونه اراده ای برای اجرای قانون تعرفه گذاری وجود نداشت و به طور کامل وزارت بهداشت جز پزشکی هیچ یک از گروه های تیم درمان را به رسمیت نمی شناسد، در صورتی که بیشترین خدمات را پرستاران ارائه می دهند و با ناعدالتی به حساب این گروه خاص که مورد قبول وزارت بهداشت است، می رود.

علی نسائی تصریح کرد: در پی ملاقات ها و آگاهی رسانی های جامعه پرستاری به نمایندگان مجلس و مسئولین کشوری، مجلس شورای اسلامی نسبت به مسائل پرستاری آگاهی کاملی پیدا کرده و به مسائل پرستاری بیش از پیش توجه نشان داده است و قوانین پرستاری را تا حدودی تا پای اجرا شدن کشانده است.

وی با اشاره به مصوبه جدید مجلس در خصوص تعیین سقف کارانه و پرداخت تعرفه گذاری از این طریق گفت: این یک نوع روش پرداخت است همانند طرح قاصدک که افراد در بخش های مختلف می توانند به پرستاری امتیاز بدهند اما پرستار نمی تواند به هیچ یک از آنان امتیاز بدهد و افرادی می توانستند در این امتیاز دهی دست برده و آن را تغییر دهند که در این صورت پرداخت ها از حالت عدالت خارج می شد.
عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری افزود: زمانی که پرداخت ها در قالب تعرفه گذاری قرار گیرد مبتنی بر عملکرد واقعی، پرداخت ها انجام می شود.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
نظرات بازدید کنندگان
  1. سلام خسته نباشید ببخشید حقوق پریتاری که تازه مدرک لیسانس رو گرفته و وارد بیمارستان میشه چقدره ؟؟؟ ممنون میشم جواب بدین.

دیدگاه شما