کدخبر : 1444
سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۹
۳ دیدگاه
پرستاری بین الملل؛

شرایط و رده های پرستاری در فرانسه

دانش آموزان برای ورود به حرفه پرستاری در ابتدا باید در امتحان ورودی موسسه آموزش پرستاری پذیرفته شوند و پس از اخذ مدرک تحصیلی (RN ) و بعد از گذشت چند سال و کسب تجربه کاری بعنوان پرستار RN، می توانند در برخی رشته های تخصصی پرستاری ادامه تحصیل دهند و مدرک تحصیلی حرفه ای یا فوق لیسانس را اخذ نمایند.

امروزه در فرانسه یک شیوه آموزش اصلی برای تربیت پرستاری وجود دارد. پس از اصلاحات در سال ۲۰۰۹ آموزش پرستاری از فنی حرفه ای به آموزش عالی(دانشگاهی) تبدیل شد.

به گزارش پرستاری نیوز ، دانش آموزان برای ورود به حرفه پرستاری در ابتدا باید در امتحان ورودی موسسه آموزش پرستاری پذیرفته شوند و پس از اخذ مدرک تحصیلی (RN ) و بعد از گذشت چند سال و کسب تجربه کاری بعنوان پرستار RN، می توانند در برخی رشته های تخصصی پرستاری ادامه تحصیل دهند و مدرک تحصیلی حرفه ای یا فوق لیسانس را اخذ نمایند.

 

ADN2014 شرایط و رده های پرستاری در فرانسه

 

سطوح آموزش پرستاری در فرانسه به سه بخش کلی تقسیم می شود :
در سطح اول، آموزش اولیه پرستاری ، که پرستار عمومی نامیده می شود و دانش آموزان پس از پذیرش در امتحان ورودی موسسه آموزش پرستاری به مدت سه سال در این دوره تحصیل می کنند و پس از اخذ مدرک RN مشغول به کار می شوند.
در سطح دوم ، آموزش پرستار حرفه ای ، که پرستار متخصص نامیده می شود و بعد از دو یا چند سال تجربه کاری به عنوان پرستار RN ، در یکی از گرایش های پرستاری اتاق عمل، پرستاری کودکان (نوزادان) یا (پرستاری مامایی)، پرستاری بیهوشی، مدیریت پرستاری و پرستاری بهداشت جامعه ، می توانند به عنوان پرستار متخصص ادامه تحصیل دهند.
در سطح سوم ، پرستار حرفه ای متخصص وجود دارد، که پرستار متخصص در تومور شناسی و سالمندان هستند.

 

nursingclass755x355 شرایط و رده های پرستاری در فرانسه

 

در فرانسه پرستاران می توانند در یک رشته تخصصی تحصیلات تکمیلی داشته باشند که این ادامه تحصیل نیازمند گذراندن زمانهای متفاوتی است که شامل رشته های ذیل می باشد:
پرستاری نوزادان : آموزش یک ساله بعد از اخذ مدرک RN که نیازمند تجربه کاری نمی باشد.
پرستار اتاق عمل : ۱۸ ماه آموزش بعد از اخذ مدرک RN و حداقل ۲ سال تجربه کاری به عنوان پرستار RN
پرستار بیهوشی: دو سال آموزش بعد از حداقل ۲ سال تجربه کاری به عنوان پرستار RN (فوق لیسانس)
مدیر یت پرستاری: دو سال آموزش بعد از حداقل ۲ سال تجربه کاری به عنوان RN
پرستار بهداشت حرفه ای: آموزش یک ساله بعد از RN که منجر به گواهی مربوطه یا مدرک حرفه ای می شود. (اخذ این مدرک در این پست اجباری نمی باشد)
میانگین در آمد پرستار RN در فرانسه ۳۱۰۰۰ یورو می باشد و میزان کار پرستار RN در فرانسه ۳۶ ساعت در هفته است.

 

 

رفرنس : کتابچه پرستاری در فرانسه
www.oecd.org/Health

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
نظرات بازدید کنندگان
  1. با عرض سلام.
    میخواستم بدونم برای فردی که لیسانس پرستاری با ۱۵ سال سابقه کار – ۴۱ سال سن – آشنائی با زبان فرانسه و ارائه مدارک لازم در سال ۹۶ در زبان فرانسه دارد شرایط برای پذیرش گرفتن از دانشگاه جهت گذروندن دوره RN به چه صورت هست و هزینه چقدر میشود؟

  2. سلام بعد از گرفتن مدرک فوق لیسانس بیهوشی در فرانسه برای کار در فرانسه باید امتحان RN بدیم؟…خواهشا جواب بدین

  3. سلام.من پرستارم ۲۸ سالمه.۵سال سابقه کاردارم.میخوام واسه دوره Rn یا تحصیل لیسانس یا فوق لیسانس اقدام کنم مدرک تفک اکوت ب دو و تفک پغله س یک دارم امکانش هست؟ایا میشه اونجا اول دوره زبان ببینم اونجا وبعد وارد دوره بشم که نخوام مدرک فرانسه ارائه بدم ؟

دیدگاه شما