کدخبر : 962
سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۰:۲۰
فاقددیدگاه
معاون درمان وزیر بهداشت؛

امسال ۱۲۵ اورژانس جدید ساخته می‌شود

معاون درمان وزیر بهداشت برنامه‌های حوزه درمان در سال 95 را در زمینه بهبود وضعیت اورژانس‌های بیمارستانی کشور تشریح کرد و گفت: در سال جاری در بخش‌های اورژانس خصوصا در بخش تریاژ، نیروی انسانی پرستاری با تجربه بالای پنج سال به کار گرفته می‌شود.

معاون درمان وزیر بهداشت برنامه‌های حوزه درمان در سال ۹۵ را در زمینه بهبود وضعیت اورژانس‌های بیمارستانی کشور تشریح کرد و گفت: در سال جاری در بخش‌های اورژانس خصوصا در بخش تریاژ، نیروی انسانی پرستاری با تجربه بالای پنج سال به کار گرفته می‌شود.

دکتر محمد آقاجانی در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، یکی از مهم‌ترین برنامه‌های حوزه درمان در سال ۹۵ را افزایش دسترسی و حمایت مالی از بیماران صعب‌العلاج عنوان کرد و گفت: همچنین ارتقای ایمنی بیمار، ساماندهی خدمات دندانپزشکی، ارتقای فرایندهای خدمات اورژانس پیش بیمارستانی و بیمارستانی، حمایت از زوجین نابارور و بهبود مدیریت بیمارستانی نیز از جمله برنامه‌هایی است که در معاونت درمان آنها را در سال جاری پیش می‌بریم.

وی افزود: بر همین اساس در راستای بهبود ارائه خدمات در بخش اورژانس بیمارستانی، توسعه و بهسازی اورژانس‌های بیمارستان‌های وابسته به وزارت بهداشت را در دستور کار قرار دادیم. بر هیمن اساس از دو سال گذشته کار نوسازی و بهسازی ۴۳۰ بخش اورژانس بیمارستانی را آغاز کردیم که در سال ۹۵ نیز آن را ادامه داده و تکمیل می‌کنیم. از سوی دیگر نیز ۱۲۵ بخش اورژانس جدید با ظرفیت ۱۷۰۰ تخت در حال ساخت است.

آقاجانی با بیان اینکه در راستای ارتقای فرایندهای خدمات اورژانس بیمارستانی قرار است در بخش‌های اورژانس خصوصا در بخش تریاژ، نیروی انسانی پرستاری با تجربه بالای پنج سال به کار گرفته می‌شود، ادامه داد: همچنین در سال جاری نیروی دستیار تخصصی بالاتر از سال دوم دستیاری، جهت ارائه خدمات تخصصی و نیروی انسانی غیر پرستاری که در بخش اورژانس مورد نیاز است، برای ارائه خدمت به کار گرفته می‌شوند.
معاون درمان وزیر بهداشت با بیان اینکه در کنار این اقدامات، در اورژانس‌های ریفرال، متخصص طب اورژانس بر حسب نیاز و ورودی بخش اورژانس مستقر می‌شود، گفت: با این کار می‌توانیم جهت کاهش مدت زمان تعیین تکلیف بیماران زیر شش ساعت تلاش کنیم.

آقاجانی همچنین اظهار کرد: در کنار این اقدامات، جهت ارتقای کیفیت، علاوه بر خرید خدمت از بخش خصوصی در زمینه مراقبت‌های ویژه، به کارکنان شاغل در اورژانس آموزش‌های جدی‌تر داده می‌شود.

وی اهداف کلی و اصلی این حوزه در سال جاری را پوشش فراگیر و دسترسی عادلانه آحاد جامعه به خدمات و مراقبت‌های با کیفیت سلامت، حفاظت مالی از شهروندان در برابر هزینه های سلامت، ارتقای کیفیت خدمات درمانی و مدیریت بیماری‌ها، مدیریت منابع مالی و افزایش بهره‌وری، ارتقای سطح آمادگی نظام سلامت در برابر فوریت‌های پزشکی، حوادث و بلایا، استقرار نظام جامع سلامت باروری، ساماندهی موسسات پزشکی، اعتباربخشی و نظارت بر حسن اجرای برنامه عنوان کرد.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما