کدخبر : 934
شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۹
فاقددیدگاه
معاون پشتیبانی سازمان نظام پرستاری کشور؛

اعتماد پرستاران در دورهای قبل شکسته شد/ ایجاد سامانه رفاهی پرستاری

معاون پشتیبانی سازمان نظام پرستاری معتقد است که برخی اقدامات در حوزه پرستاری طی دوره های قبل منجر به بی اعتمادی پرستاران نسبت به سازمان صنفی خودش شده است.

به گزارش پرستاری نیوز، محمود عمیدی در اولین نشست مسئولین واحد رفاهی هیئت مدیره های نظام پرستاری کشور، اظهارداشت: هدف از برگزاری این نشست، این است که بتوانیم از پتانسیل ها و ظرفیت های رفاهی، تفریحی، توریستی و حمایتی را در جهت استفاده جامعه پرستاری، شناسایی و استفاده کنیم.

وی با اشاره به مشکلاتی که پرستاران در دوره های قبل برای استفاده از ظرفیت های سازمان نظام پرستاری داشتند، گفت: متاسفانه با توجه به برخی کارهایی که در دوره های قبل صورت گرفته، اعتمادها شکسته شده است.

عمیدی به تعاونی مسکن پرستاران به عنوان نمونه ای از ایجاد بی اعتمادی ها در بین جامعه پرستاری اشاره کرد و افزود: همکارانی بوده اند که زندگی خود را به امید خانه دار شدن حراج کرده اند، اما هنوز صاحب مسکن نشده اند.

معاون پشتیبانی سازمان نظام پرستاری کشور با تاکید بر اینکه تعاونی باید وابسته به سازمان نظام پرستاری باشد، تصریح کرد: می شود با فراهم ساختن ابزارهایی، مسکن ارزان قیمت تهیه کرد.

عمیدی از ایجاد سامانه رفاهی برای اطلاع رسانی در حوزه رفاهی پرستاران خبر داد و گفت: صدور کارت های چند منظوره در همین راستا انجام می شود.

وی همچنین بر استفاده از مراکز اقامتی اجاره ای برای استفاده پرستاران تاکید و افزود: به جای اینکه پول پرستاران صرف خرید یک مرکز اقامتی شود، می توان با اجاره همان محل، شرایط استفاده از امکانات رفاهی با هزینه به مراتب کمتر را تسهیل کرد.

عمیدی ادامه داد: تهیه امکانات رفاهی در حوزه های پرستاری، طرح تامین کالاهای مورد نیاز پرستاران و…، می تواند از دیگر راهکارهای استفاده از پتانسیل و ظرفیت های بالقوه برای پرستاری باشد

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما