کدخبر : 910
پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۰:۱۹
فاقددیدگاه

نماینده نظام پرستاری قزوین عضو کمیسیون شورای شهر می شود

عضو شورای اسلامی شهر قزوین گفت: یک نماینده از نظام پرستاری قزوین عضو کمیسیون بهداشت شورای شهر قزوین شود.

به گزارش پرستاری نیوز به نقل از ایلنا ، فاطمه اشدری در جلسه‌ شورا با اعضای نظام پرستاری قزوین از ایجاد تعامل بین شورای شهر و نظام پرستاری استقبال کرد و گفت: یک نماینده از نظام پرستاری قزوین عضو کمیسیون بهداشت شورای شهر قزوین شود.

عباس ظاهری عضو شورای شهر قزوین وظیفه شورا را ناظر سلامت ذکر کرد و گفت: شیوه‌نامه ایی بین شورا و نظام پرستاری جهت همگرایی شرح وظایف تنظیم شود.

صلح‌جو رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر قزوین نیز به دغدغه شورای شهر در بحث سلامت اشاره کرد و گفت: در برگزاری نمایشگاه‌ها و همایش‌ها جای خالی تشکل‌های غیردولتی در حوزه سلامت خالی است.

رئیس نظام پرستاری قزوین نیز در این نشست ضمن ارائه خلاص‌هایی از تشکیل نظام پرستاری، تعداد اعضا و نقش‌های مختلف پرستار در جامعه خاطرنشان کرد: نقش پرستاران علاوه بر درمان، آموزش شهروندان است.

آرمین قناعت افزود: نظام پرستاری با اجرای برنامه‌هایی در حوزه سلامت سعی در پررنگ‌تر کردن نقش پرستار در جامعه کرده است.

وی در ادامه خواستار حضور یکی از اعضای هیئت‌مدیره نظام پرستاری در کمیسیون بهداشت شورا شد و گفت: مشارکت پرستاران در حوزه سلامت، اختصاص فضاهای آموزشی، خانه‌های محلات و نگارخانه‌های شهرداری به حوزه سلامت سبب ارتقای سلامت جامعه خواهد شد.

رئیس کمیته رفاهی نظام پرستاری ضمن ابراز خرسندی از برگزاری اینگونه جلسات خواستار تعامل هر چه بیشتر شد.

مهدی ایرانی خواسته‌های پرستاران را از شورا حق استفاده از سالن‌های ورزشی، نصب تابلوهای تبلیغاتی ثابت و رایگان در محل مناسب جهت استفاده نظام پرستاری برشمرد.

ژیلا کاملی زاده رئیس کمیته آموزش نظام پرستاری نیز آمادگی کامل این کمیته را جهت آموزش همه اقشار جامعه اعم از دانش آموزان، سالمندان، مادران باردار و غیره اعلام کرد.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما