کدخبر : 557
یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ - ۲:۴۲
فاقددیدگاه

نمایش واقعی و وحشتناک از اعضای بدن روی لباس+ عکس

تحقیقات حاکی از آن است که به کمک اشعه X می‌توان از طریق برخی تی‌شرت‌ها اندام‌ها و فرآیند‌های داخل بدن انسان را مشاهده کرد.

به گزارش پرستاری نیوز ،پروژه‌ای جدید و در عین حال بسیار پرطرفدار تی‌شرت‌هایی مجازی و تصویری طراحی کرده است تا بتوان به کمک دستگاه موبایل، تبلت یا هدست VR آناتومی داخلی بدن افرادی که آن را می‌پوشند را نشان دهد. نام این پروژه «تی‌شرت مجازی» است که حتی می‌تواند سیستم گردش خون و دستگاه گوارش افراد را نیز نشان دهد.

این پیشرفت علمی بزرگ می‌تواند سنگ‌بنای پیشرفت‌های بسیاری باشد و در تشخیص، درمان و دست کم مهار بسیاری از بیماری‌ها بسیار مفید و موثر باشد. در ابتدا، این تی‌شرت‌ها به این دلیل طراحی شده‌اند تا کودکان بتوانند از همان ابتدا با اندام‌های داخلی بدن انسان آشنا شوند و فرآیند‌های دستگاه‌های مختلف داخل بدن را ببینند و از این طریق آگاهی خود را از بدن انسان افزایش دهند تا دست کم بتوانند در آینده بیشتر مراقب سلامتی خود باشند.

این تی‌شرت‌ها می‌توانند تصاویر و فیلم‌هایی از داخل بدن انسان نشان دهد و در واقع مانند لنزی جادویی عمل می‌کنند. طراحان این پروژه دورنما و تاثیر این تی‌شرت‌ها را در افزایش آگاهی نسبت به بدن انسان و کاهش بیماری‌ها بسیار درخشان می‌دانند به خصوص بیماری‌هایی که انسان‌ها به علت عدم اطلاعت و آگاهی به آن‌ها مبتلا می‌شوند.

افراد می‌توانند با استفاده از این تی‌شرت‌ها و یک دستگاه ارتباطی کوچک همچون گوشی‌های همراه داخل بدن دیگران را ببینند و برای دیدن داخل بدن خود کافی است در مقابل آیینه بایستند. از این طریق دانش‌جویان و دانش‌آموزان می‌توانند به مهیج‌ترین و جالب‌ترین شکل داخل بدن انسان را ببینند. شایان ذکر است که فناوری طراحی این لباس‌ها با استفاده از اشعه X کار می‌کند.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما