کدخبر : 683
یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۰:۲۰
۳ دیدگاه
رئیس کل سازمان نظام پرستاری؛

دکتر علی‌محمد آدابی را بهتر بشناسیم!

علی محمد آدابی در بهمن ماه سال 1349 در خانواده ای مذهبی در تهران به دنیا آمد. دوران ابتدایی را در تهران و یزد و دوره دبیرستان را در دبیرستان ایرانشهر یزد پشت سر گذاشت و در سال 1371 وارد دانشکده پرستاری شهید صدوقی یزد شد و در کنار فعالیت در بسیج و انجمن اسلامی دانشجویی، با کمک دوستان کمیته تحقیقات دانشجویی را بنیان نهاد.

وی در تمام طول تحصیل و در کنار درس و بحث های علمی و پرستاری همواره نگاهی انتقادی و اصلاح طلبانه به اوضاع نابسامان رشته پرستاری داشت و در پایان دوره کارشناسی لیستی از اشکالات و انتقادات از محیط آموزشی خود به ریاست دانشگاه ارائه داد.

دکتر آدابی بعد از تمام دوره کارشناسی ، همزمان با فعالیت بالینی به عنوان مسئول امور کنگره ها و سمینارهای دانشگاه و کارشناس پژوهشی مشغول به کار شد و با توجه به نیاز به اصلاح ساختار مدیریتی سیستم پرستاری بلافاصله در دوره کارشناسی ارشد در رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی پذیرفته شد و ادامه تحصیل داد.

پان نامه وی در مورد بیمارستان های بدون دیوار با تاکید بر نقش و جایگاه پرستار در حلقه اسکرینینگ و مراقبت در منزل به عنوان حلقه مفقوده مراقبت های پیش بیمارستانی و پس از ترخیص بود که بسیار مورد توجه اساتید و مسئولین از جمله معاونت بهداشتی وقت وزارت قرار گفت . وی بعد از فراغت از دوره کارشناسی ارشد با اخذ درجه عالی به عنوان مدیر بزرگترین مرکز آموزشی و درمانی یزد منصوب و بیش از ده سال در این قالب به دیدگاه ههای خود در خصوص جامعیت خدمات و نظم و انضباط اجتماعی و جلب رضایت بیماران و پرسنل همت گماشت.

وی را به عنوان مدرس کارگاه نظم و انظباط محیطی ۵s در اغلب دستگاههای اجرایی استان یزد می شناسند و نیز بیش از ده سال سابقه تدریس متون مربوط به پرستاری و مدیریت را در کارنامه خود دارد. سپس وی در سال ۸۳ با شرکت در آزمون دکتری تخصصی و کسب رتبه اول در کشور در رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران پذیرفته شد و با آرائه و دفاع از رساله با موضوع ساختارهای بیمارستانی مکانیک و ارگانیک آن را با موفقیت به اتمام رساند.

با توجه به راه اندازی پردیس بین الملل، وی به عنوان معاون فن آوری و تحقیقات پردیس بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد منصوب شد و بیش از ۵ سال است علاوه بر انجام وظیفه در این خصوص در فعالیت های فرهنگی کارکنان و دانشجویان پردیس بین الملل همکاری داشته است.

عملکرد انفعالی سازمان نظام پرستاری بخصوص در دو دوره اخیر خود رغبت و انگیزه حضور و مشارکت بدنه پرستاری را کمرنگ کرد بطوریکه بسیاری از پرستاران تنها یک بار آن هم برای شروع کار و دریافت شماره نظام خود به سازمان آمده و در صورتی که نیاز نمی دیدند هرگز پا به سازمان نمی گذاردند و این دید و جایگاه تفکر غالب بر پرستاری و یاس از عملکرد مناسب بود.

حرکت جامعه پرستاری و بدنه پرستاری که مرهون بیدارگری و تلاش استاد شریفی مقدم بوده است انگیزه ای بود تا در یزد دکتر آدابی کمیته مطالبات پرستاری را راه اندازی کند و سپس در انتخابات نظام پرستاری یزد افراد فعال کمیته را در ترکیب نظام پرستاری قرار داده و با اصرار و راهنمایی استاد و با توجه به تلاش های وسیع و موثر عدالت خواهان در یزد در انتخابات شورای عالی نامزد و با رای بالا به عضویت شورای عالی درآمد و در انتخابات درون شورا با توجه به عملکرد و حمایت وسیع عدالت خواهان به عنوان تنها نامزد عدالت خواهان در روز ۲۴ آبان ۱۳۹۴ در اولین جلسه شورای عالی به عنوا رئیس کل سازمان نظام پرستاری انتخاب شد.

دکتر آدابی در اولین انتصاب خود ، پیشکسوت جامعه پرستاری کشور جناب شریفی مقدم را به عنوان قائم مقام و محمود عمیدی فعال پرتوان و پرتلاش جامعه پرستاری کشور با عنوان معاونت پشتیبانی منصوب کرد.

 

دکتر آدابی در کنار کار اجرایی و مدیریتی ، دستی هم در ادبیات و قلم دارد و دلنوشته زیر از اوست:

پرستاری را دوست دارم
پرستاری زینت من و من متعلق به پرستاری هستم. با همه وجودم برای تعالی و احقاق حقوق پرستاران میهنم تلاش خواهم کرد و با کمک شما پرستاری را به سطح ایده ال های مطلوب جهانی آن می رسانم. بارخدایا هر چند زمانی در این مسیر تنها گام برداشته و به آن اندیشیده ام لیکن اکنون خرسندم که در این راه دسوتانی خردمند مرا همراهی می کنند ولی در هر حال توکلم به توست و از تو می خواهم که راهنما و مددکارم باشی.
وقتی به اوضاع نابسامان رشته ام می نگرم و از سویی افق های روشنی را برای آن تصور می کنم و خود را به عنوان یک لیدر مسئول می بینم، شوق ادامه راه برایم چه اسان است و آرمانم در پس موانع صعب الوصول می نماید و در این گستره تمام اساتید ، دانشجویان و کارکنان پرستاری را به کوشش و پویش در این راه دعوت می نمایم.
امیدوارم با تشریک مساعی شما عزیزان به آرمان هایی که برای پرستاری داریم دست یازیم.
سرافراز باشید.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
نظرات بازدید کنندگان
  1. زنده باشند جناب دکتر و یاران صدیق

  2. سلام بسیار خرسند شدم از این انتخاب خوب

  3. انشالله همیشه سربلند و موفق باشید.

دیدگاه شما