کدخبر : 1684
چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۰
فاقددیدگاه

سمینار مروری بر تازه های طب نوزادان

ميزان مرگ و مير نوزادان در جهان بر اساس آمار سازمان ملل از 126 نوزاد در سال 1960 به 57 نوزاد درسال 2001 کاهش داشته است و درسال 2006 به 49.4 نوزاد در هر هزار تولد رسيده است.

سمینار مروری بر تازه های طب نوزادان

میزان مرگ و میر نوزادان در جهان بر اساس آمار سازمان ملل از ۱۲۶ نوزاد در سال ۱۹۶۰ به ۵۷ نوزاد درسال ۲۰۰۱ کاهش داشته است و درسال ۲۰۰۶ به ۴۹٫۴ نوزاد در هر هزار تولد رسیده است.
بر اساس این گزارش، اگر چه مرگ ومیر نوزادان کاهش چشمگیری داشته است با وجود این، هنوز هدف تعیین شده موسوم به هدف هزاره مبنی بر اینکه میزان مرگ ومیر کودکان زیر پنج سال باید تا سال ۲۰۱۵ به دو سوم سال ۱۹۹۰ تقلیل یابد، محقق نشده است.
علاوه بر این، این پیشرفت به شکل نامتوازن روی داده است. مثلا کشورهایی مانند سومالی و سیرالئون، حدود ۵۰ مرگ نوزادی و ۱۸۵ مرگ زیر ۵ سال در هر هزار تولد داشته‌اند درحالی که کشورهایی مانند ژاپن و فنلاند و سنگاپور تنها یک مرگ در هر هزار تولد زنده در سال ۲۰۱۳ داشته‌اند.
و در ایران نیز مرگ و میر نوزادان حدود ۹ مورد در هر هزار تولد زنده گزارش شده است.
خوشبختانه در دهه های اخیر پیشرفت های چشمگیری را در طب نوزادان شاهد بوده‌ایم.بی شک برای آنکه ازقافله این پیشرف‌های سریع عقب نمانیم باید به صورت مستمراطلاعات خود را به روز کنیم وبا تازه های طب نوزادان آشنا شویم.

 

 

برگزارکنندگان: بیمارستان رضوی مشهد، گروه کودکان دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مرکز تحقیقات نوزادان دانشگاه علوم پزشکی مشهد، انجمن متخصصین نوزادان ایران شاخه شمال شرق

زمان برگزاری: ۱۴ الی ۱۴ بهمن ۱۳۹۵

ارسال خلاصه مقالات: ۱۴ دی ۱۳۹۵

مکان برگزاری: مشهد، بیمارستان رضوی

 

 

End%20Poster00000000000 سمینار مروری بر تازه های طب نوزادان

 

 

سایت همایش

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما