کدخبر : 1553
جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۹
یک دیدگاه
یادداشت یک دانشجوی پرستاری؛

سخنی با دانشجویان پرستاری

یک دانشجوی پرستاری طی یادداشتی از دانشجویان پرستاری خواست که قدر حرفه پرستاری را بدانند و در وهله نخست نگاه خود و در قدم بعدی نگاه جامعه را نسبت به حرفه تغییر دهند.

یک دانشجوی پرستاری طی یادداشتی از دانشجویان پرستاری خواست که قدر حرفه پرستاری را بدانند و در وهله نخست نگاه خود و در قدم بعدی نگاه جامعه را نسبت به حرفه تغییر دهند.

این دانشجوی پرستاری در ادامه این چنین می نگارد:

دانشجویان محترم گروه پرستاری قبل از اینکه توجه تان معطوف به دروس ارائه شده در رشته تحصیلی تان شود، باید خودتان را بشناسید و بدانید چه نقشی در آینده خواهید داشت و این نقش شما تا چه حد از اهمیت بالایی برخوردار است.

اگر شناخت شما از نقش و جایگاهتان در آینده به شکل صحیحی صورت گیرد ، قطعا نگاه به حرفه و جایگاه آن ، نگاهی حرفه مند خواهد بود.

ابتدای امر توجه داشته باشید بعد از شناخت خود و جایگاه حرفه تان، تمام علم ، عمل و اخلاق شما باید منجر به یک تغییر شود که این مهم بهبودی حال بیمار است که بعد از خداوند ، چشم امید به درمان توسط پزشکان و مراقبت شما پرستاران دارد.

اینکه شما موفق به رتبه عالی در کنکور شده اید و به این رشته ورود کرده اید، باید بگویم که یک نعمت الهی نصیب شما شده است که بسیار با ارزش بوده و باید قدر این نعمت را بدانید.
قدردان این نعمت باشید که در آینده ای نه چندان دور بر بالین بیماران حاضر خواهید شد و می توانید سبب ادامه حیات بسیاری از بیمارانی شوید که امیدی به ادامه زندگی ندارند.

از شما دانشجویان می خواهم یک نگاه اجمالی به روند رو به رشد پرستاری در دو دهه گذشته بیاندازید قطعا متوجه خواهید شد که پیشرفت های بسیاری صورت گرفته است، اما با ایده آل ها فاصله ی بسیاری داریم و این بستگی به شما دانشجویان این نسل دارد که با تلاش و پشتکار خود سبب ادامه روند صعودی جایگاه پرستاری از همه لحاظ شوید.

مبادا به پرستاری صرفا به چشم یک شغل با بازار کار مناسب در جامعه کنونی نظر کنید که با این نوع نگاه یک اشتباه بزرگ مرتکب شده و قطعا با چالش های بسیاری در آینده رو به رو خواهید شد.

اخلاق حرفه ای را سر لوحه کار خود قرار دهید و پایبند به رعایت اخلاق و حقوق بیمار باشید.
اخلاق در پرستاری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، تا جایی که علم و عمل یک پرستار را تحت الشعاع خود قرار می دهد و همراهان و بیماران را می تواند آرامش بخشد و یا سبب آشفتگی آنها شود ، پس مستلزم توجه ویژه از جانب کادر درمان به خصوص پرستاران هستند.

در پایان از شما می خوام که پرستاری را محدود نکنید زیرا در پرستاری باید نگاه هولستیک داشته باشید و ایجاد محدودیت از جانب شما، روند روبه رشد حرفه و پیشرفت را خواهد گرفت.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
نظرات بازدید کنندگان
  1. کاملا درسته عالی بود

دیدگاه شما