• پنج شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۴

  نوعی اختلال در عملکرد روده است که با درد مزمن در ناحیه شکم، احساس ناراحتی، نفخ و تغییرات در عادات روده‌ای، بدون هرگونه علت ارگانیک دیگری، مشخص می‌شود. اسهال یا یبوست می‌توانند علامت غالب باشند که ممکن است به صورت متناوب ظاهر شوند. سندرم روده تحریک پذیر یا سندرم روده تحریک پذیر یا روده مبتلا به فلج تشنجی در معاینه ی بالینی غیر قابل تشخیص است.

 • دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۵

  آرتریت تاکایاسو آرتریت تاکایاسو یک بیمارى انسدادى سرخرگى است که عمدتاً عروق قوس آئورت را اغلب در زنان جوان درگیر مى‌کند.

 • یکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۱

  درفیزیوتراپی بااستفاده از تکنیک هایی مانند ماساژ ،آموزش مهارت ها ودرمان های الکتروتراپی (استفاده از جریان های الکتریکی)و…باعث بهبود و بازیابی حرکت می شودکه در نتیجه این بیماری دچار مشکل شده است.

 • چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۷

  ملاحظات بالینی در اکسیژن تراپی تجویز اکسیژن باید با رعایت احتیاط انجام شده، اثرات آن بر روی بدن مورد ارزیابی قرار گیرد. اکسیژن نوعی داروست و مانند هر داروی دیگری اگربه موقع و به نحو صحیح تجویز شود مفید خواهد بود. در غیر این صورت میتواند عوارضی را به دنبال داشته باشد. در مبتلایان به […]

 • چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۳

  زمانی که کاهش در اکسیژن در سطح سلولی منجر به کاهش اکسیژناسیون بافتی گردد، اصطلاحاً به آن هایپوکسی گفته میشود. میزان طبیعی اکسیژن خون شریانی ۸۰-۱۰۰ میلیمتر جیوه است . بدن نسبت به هایپوکسمی به وسیله افزایش تعداد و عمق تنفس واکنش نشان میدهد. در نتیجه علائم تنگی نفس به صورت استفاده ازعضلات کمکی تنفس، […]