• دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۷

  سبک زندگی و الگوی تغذیه ای نادرست اگرچه ایرانیان را در معرض ابتلا به انواع سرطان قرار داده اما تنها با ترک برخی عادت های غذایی و شیوه زندگی می توان این بیماری را دور ساخت.

 • جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۷:۵۹

  یکی از دردهای رایجی که ممکن است برای هرکسی رخ دهد درد قفسه سینه است که در این مقاله میخواهیم دلایل اصلی این درد رو مورد بررسی قرار دهیم.

 • چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۶

  رئیس مرکز تحقیقات ایدز گفت: شیوع عفونت ویروس ایدز در جمعیت عمومی کشور هنوز زیر یک درصد است اما با رواج و افزایش مصرف روانگردان‌ها و گسترش انتقال جنسی، خطر افزایش شیوع ویروس ایدز به بالای یک درصد جمعیت بسیار جدی است.

 • یکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۲

  آمنیوسنتز یکی از شاخص‏‌ترین تست‎‏های تشخیصی هفته ۱۵ تا ۲۰ بارداری است که برای تشخیص هرگونه ناهنجاری کروموزومی که موجب ابتلای جنین به سندروم داون یا سایر مشکلات مادرزادی می‌شود، صورت می‌گیرد.

 • جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۶

  رییس اورژانس پیش بیمارستانی کشور تمهیدات اورژانس کشور برای نوروز ۹۶ را تشریح کرد.

 • پنج شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۴

  نوعی اختلال در عملکرد روده است که با درد مزمن در ناحیه شکم، احساس ناراحتی، نفخ و تغییرات در عادات روده‌ای، بدون هرگونه علت ارگانیک دیگری، مشخص می‌شود. اسهال یا یبوست می‌توانند علامت غالب باشند که ممکن است به صورت متناوب ظاهر شوند. سندرم روده تحریک پذیر یا سندرم روده تحریک پذیر یا روده مبتلا به فلج تشنجی در معاینه ی بالینی غیر قابل تشخیص است.

 • چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۷:۲۵

  موارد استفاده آتروپین در درمان اسپاسم پیلور و اسپاسم مجرای گوارشی استفاده می‌شود. همچنین همراه با مرفین برای درمان اختلال‌های اسپاسمی مجاری صفراوی، قولنج کلیه، درمان قاعدگی دردناک و شب ادراری به کار می‌رود. از این دارو برای کاهش گرفتگی عضلات روده به هنگام عکسبرداری، کاهش ترشحات بزاق و ترشحات دستگاه تنفسی پیش از بیهوشی […]

 • دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۵

  آرتریت تاکایاسو آرتریت تاکایاسو یک بیمارى انسدادى سرخرگى است که عمدتاً عروق قوس آئورت را اغلب در زنان جوان درگیر مى‌کند.

 • یکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۱

  فعالیت غده تیرویید می تواند در نتیجه عوامل مختلفی نظیر استرس، تغییرات زندگی، بیماری یا حتی رژیم غذایی، زیاد یا کم شود. عملکرد ضعیف تیرویید نه تنها می تواند شما را کاملا بی انرژی سازد بلکه می تواند باعث بسیاری از دیگر مشکلات سلامتی و بیماری هایی گردد که شما از آن اطلاع ندارید.

 • یکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۲

  مطلب در مورد آلبومین فراوونه اما چیزی که بدردمون میخوره مواردی هست که در ادامه میخونیم. بدونید که بطور متوسط در بدن هر انسان ۳۰۰ تا ۵۰۰ گرم آلبومین وجود داره یعنی در آزمایشات محدوده طبیعی آلبومین بین ۳٫۶ تا ۵٫۲ گرم بر دسی لیتر هست و هر روز هم به ازای هر کیلوگرم وزن […]

 • چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۳

  ترومبوز ورید عمقی: علل: کلمه ترومبوزیس را به خاطر بسپارید ، علل بر اساس حروف ترومبوزیس در تصویر ردیف شده اند . علایم بالینی:تورم ساق ها،درد ساق که با راه رفتن و ایستادن افزایش می یابد،آشکار شدن وریدهای سطحی ساق ها،قرمزی و گرما در ساق مبتلا و خستگی ساق ها

 • سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۶
  نتیجه یک پژوهش بومی :
  بیماران بستری در بخش های مختلف بیمارستانی، اغلب لازم است برای انجام خدمات مختلف توسط پرستاران جابجا شوند. انجام این جابجایی اگر طبق اصول صحیحی انجام نشود، می تواند عوارض نامطلوبی برای سلامت بیمار به همراه داشته باشد.
 • جمعه ۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۸
  پالس اکسیمتری (ارزیابی از نظر هیپوکسی): روشی برای تعیین هیپوکسی در بیماران است و درصد هموگلوبین اشباع شده با اکسیژن را نشان می‌دهد.
 • چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۷

  ملاحظات بالینی در اکسیژن تراپی تجویز اکسیژن باید با رعایت احتیاط انجام شده، اثرات آن بر روی بدن مورد ارزیابی قرار گیرد. اکسیژن نوعی داروست و مانند هر داروی دیگری اگربه موقع و به نحو صحیح تجویز شود مفید خواهد بود. در غیر این صورت میتواند عوارضی را به دنبال داشته باشد. در مبتلایان به […]

 • چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۳

  زمانی که کاهش در اکسیژن در سطح سلولی منجر به کاهش اکسیژناسیون بافتی گردد، اصطلاحاً به آن هایپوکسی گفته میشود. میزان طبیعی اکسیژن خون شریانی ۸۰-۱۰۰ میلیمتر جیوه است . بدن نسبت به هایپوکسمی به وسیله افزایش تعداد و عمق تنفس واکنش نشان میدهد. در نتیجه علائم تنگی نفس به صورت استفاده ازعضلات کمکی تنفس، […]